EKO-Pomiar

  • + 48 61 23 23 898

consulting-akustyczny

Pracownia Akustyczno – Środowiskowa EKO-POMIAR zajmuje się projektowaniem, pomiarami hałasu, zaawansowanymi analizami akustyki środowiska oraz wyciszeniami w przemyśle.
Świadczymy usługi od 2005 roku, a projekty realizujemy na terenie całego kraju.
Prowadzimy tematy na każdym etapie ich realizacji (wstępne pomiary hałasu – audyt akustyczny, przygotowanie kart informacyjnych i raportów środowiskowych z zakresu hałasu, wytyczne izolacji akustycznej), a po zatwierdzeniu naszych propozycji przez Inwestora lub Organ jesteśmy wstanie wykonać fizyczny montaż zabezpieczeń przed hałasem.
Posiadamy własne akredytowane laboratorium badawcze oraz specjalistyczne oprogramowanie do akustyki środowiska.

 

Audyty akustyczne opieramy na profesjonalnych pomiarach hałasu, wykonywanych przez naszą wyspecjalizowaną kadrę akustyków.
Obszerna wiedza i doświadczenie pozwalają nam na precyzyjną ocenę natężenia hałasu oraz na zaproponowanie optymalnych rozwiązań ochronnych, dostosowanych do konkretnych przypadków.

 

Wykonujemy pomiary hałasu komunikacyjnego, pomiary hałasu ekranów akustycznych, pomiary hałasu na stanowisku pracy, pomiary hałasu w środowisku przyrodniczym oraz pomiary hałasu turbin wiatrowych.

 

Ważnym obszarem naszej działalności jest również projektowanie akustyczne.
W tym zakresie prowadzimy consulting akustyczny i pomagamy przy doborze odpowiednich form ochrony przed hałasem.
Projektujemy obudowy dźwiękochłonne, ekrany akustyczne oraz tłumiki refleksyjne i absorpcyjne.
Przy każdym zleceniu wykazujemy ogromne zaangażowanie, zawsze mając na względzie ochronę człowieka oraz naturalnego środowiska przed nadmiernym hałasem.
Tworzymy zespół specjalistów zajmujący się szeroko pojętą akustyką w środowisku i przemyśle.
Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie i odpowiedzialnie, a wieloletnie doświadczenie daje gwarancję jakości i skuteczności.

Aktualności

Zakład Produkcji Etanolu – projekt wyciszenia zakładu

Zakład Produkcji Etanolu – projekt wyciszenia zakładu Od ponad 3 miesięcy pracujemy nad badzo złożonym projektem wyciszenia instalacji związanej z produkcją etanolu. W ujęciu akustycznym trudność zagadnienia polega na pracy dużej ilości zewnętrznych źródeł hałasu (chłodnie, wody, silniki napędzające wentylatory promieniowe, suszarnie, przenośniki kubełkowe, pompy próżniowe) oraz bardzo bliskiej odległości do obszarów chronionych akustycznie. W ... Czytaj dalejZakład Produkcji Etanolu – projekt wyciszenia zakładu

PSEW – uczestnictwo w konferencji i przygotowanie materiałów na warsztaty akustycznych

PSEW – uczestnictwo w konferencji i przygotowanie materiałów na warsztaty akustycznych W dniach 10-12 czerwca 2019 roku odbyła się kolejna konferencja organizowana przez Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej (http://konferencjapsew.pl/konferencja-psew-2019/galeria-zdjec/). Celem konferencji jest wymiana doświadczeń i omówienie dalszych kierunków rozwoju energetyki wiatrowej w Polsce. W tym roku w ramach konferencji zaplanowano panel tematyczny związany z wpływem wiatraków ... Czytaj dalejPSEW – uczestnictwo w konferencji i przygotowanie materiałów na warsztaty akustycznych

Kwiecień 2019

Kwiecień 2019 Pomiary hałasu turbin wiatrowych to nieodłączna procedura stosowana w energetyce wiatrowej. Działanie każdej elektrowni wiatrowej wiąże się z emisją hałasu, generowanego przez obracające się łopaty, wirnik generatora oraz przekładnię. Mimo, że natężenie hałasu pochodzącego z turbin wiatrowych nie jest duże, jego odziaływanie jest stałe i monotonne, dlatego może negatywnie wpływać na zdrowie człowieka ... Czytaj dalejKwiecień 2019