EKO-Pomiar

consulting-akustyczny

Pracownia Akustyczno – Środowiskowa EKO-POMIAR zajmuje się projektowaniem, pomiarami hałasu, zaawansowanymi analizami akustyki środowiska oraz wyciszeniami w przemyśle.
Świadczymy usługi od 2005 roku, a projekty realizujemy na terenie całego kraju.
Prowadzimy tematy na każdym etapie ich realizacji (wstępne pomiary hałasu – audyt akustyczny, przygotowanie kart informacyjnych i raportów środowiskowych z zakresu hałasu, wytyczne izolacji akustycznej), a po zatwierdzeniu naszych propozycji przez Inwestora lub Organ jesteśmy wstanie wykonać fizyczny montaż zabezpieczeń przed hałasem.
Posiadamy własne akredytowane laboratorium badawcze oraz specjalistyczne oprogramowanie do akustyki środowiska.

 

Audyty akustyczne opieramy na profesjonalnych pomiarach hałasu, wykonywanych przez naszą wyspecjalizowaną kadrę akustyków.
Obszerna wiedza i doświadczenie pozwalają nam na precyzyjną ocenę natężenia hałasu oraz na zaproponowanie optymalnych rozwiązań ochronnych, dostosowanych do konkretnych przypadków.

 

Wykonujemy pomiary hałasu komunikacyjnego, pomiary hałasu ekranów akustycznych, pomiary hałasu na stanowisku pracy, pomiary hałasu w środowisku przyrodniczym oraz pomiary hałasu turbin wiatrowych.

 

Ważnym obszarem naszej działalności jest również projektowanie akustyczne.
W tym zakresie prowadzimy consulting akustyczny i pomagamy przy doborze odpowiednich form ochrony przed hałasem.
Projektujemy obudowy dźwiękochłonne, ekrany akustyczne oraz tłumiki refleksyjne i absorpcyjne.
Przy każdym zleceniu wykazujemy ogromne zaangażowanie, zawsze mając na względzie ochronę człowieka oraz naturalnego środowiska przed nadmiernym hałasem.
Tworzymy zespół specjalistów zajmujący się szeroko pojętą akustyką w środowisku i przemyśle.
Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie i odpowiedzialnie, a wieloletnie doświadczenie daje gwarancję jakości i skuteczności.

Aktualności

Audyty akustyczne instalacji przemysłowych

W ramach typowego audytu akustycznego wykonujemy: wizję lokalną obiektu, aby ocenić co należy fizycznie zmierzyć i jaki sprzęt pomiarowy przygotować, fizyczne pomiary hałasu, głównie zewnętrznych źródeł hałasu znajdujących się na ternie zakładu, wykonujemy pomiary hałasu do kalibracji modelu symulacyjnego i jednocześnie określamy wielkość hałasu tła akustycznego, przygotowujemy akustyczny model symulacyjny, na podstawie którego określamy które ... Dowiedz się więcej

Pomiary hałasu w ramach postępowań administracyjnych – interwencyjne pomiary hałasu w środowisku

Rozpoczęliśmy współpracę z Wydziałem Ochrony i Kształtowania Środowiska z Poznania w ramach „Postępowań administracyjnych w zakresie ochrony środowiska przed hałasem”. Nawiązanie współpracy z Urzędem Miasta Poznań jest pokłosiem zmiany Prawa Ochrony Środowiska w zakresie przeniesienia kompetencji związanych z weryfikacją poziomów hałasu w ramach tzw. interwencji. Do tej pory jeśli obywatel Polski w swoim odczuci stwierdził, ... Dowiedz się więcej

Akredytowane pomiary hałasu instalacji przemysłowych

Pomiary hałasu przy zabudowie mieszkaniowej lub na granicy terenu chronionego akustycznie. Badania takie wykonuje się zgodnie z wytycznymi zawartymi w Załączniku nr 7 do rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 07.09.2021 r. (Dz. U. poz. 1710 i z 2022 r. poz. 614). Takie badania wykonaliśmy osobno w porze dnia i porze nocy przy zabudowie ... Dowiedz się więcej